Bez kategorii

REKRUTACJA ZDALNA – JAK SIĘ DO NIEJ PRZYGOTOWAĆ, ABY DOSTAĆ PRACĘ?

Świat zmienia się w bardzo szybkim tempie. Postępujący rozwój technologiczny oferuje nam nowe rozwiązania i narzędzia wykorzystywane na szeroką skalę w działach rekrutacji. Przeprowadzenie rozmowy rekrutacyjnej nie wychodząc z domu jest czymś normalnym. Coraz częściej rozmowy przeprowadzane są poza siedzibą firmy. Jest to bardzo elastyczne i przyspiesza proces rekrutacji.

  1. O czym warto pamiętać przed zdalną rozmową rekrutacyjną?
  2. ZADBAJ O KADR

Postaraj się przygotować otoczenie sprzyjające prowadzeniu rozmowy. Najlepiej usiądź na tle jednolitej ściany. Jeżeli nie masz takiej możliwości usuń wszelkie przedmioty, które mogą odwracać uwagę. Pamiętaj, aby znajdować się na środku kadru.

  • PRZYGOTUJ SIĘ MERYTORYCZNIE

Pamiętaj, że do rozmowy zdalnej należy również porządnie przygotować się merytorycznie. Ze względu na to, że bodźce zewnętrzne będą ograniczone uwaga będzie skupiona w 100% na Tobie.

  • ZADBAJ O ESTETYCZNY STRÓJ

Odpowiedni ubiór to niezwykle istotna kwestia zarówno rozmowy stacjonarnej, jak i tej prowadzonej zdalnie. Nie wychodź z założenia, że gorsza jakość sprawi, że Twój strój nie będzie zauważalny. Pamiętaj, pierwsze wrażenie robi się tylko raz J Warto wziąć pod uwagę także to, że problemy techniczne także się zdarzają, dlatego może zdarzyć się tak, że będziesz musiał wstać. Unikaj zakładania dresu, czy spodni od pidżamy jako dolnej części ubioru.

  • ZWRÓĆ UWAGĘ NA ASPEKTY TECHNICZNE

Często dodatkowe źródło stresu stanowią problemu techniczne. Jesteśmy bowiem uzależnieni od urządzeń, które nie zawsze działają bez zarzutu. Przed rozmową sprawdź mikrofon dobrze rejestruje jakość dźwięku, czy kamera rejestruje obraz w sposób estetyczny i czy połączenie internetowe jest płynne. Dzięki temu poczujesz się bardziej komfortowo i nie będziesz się nadmiernie stresował.

  • BĄDŹ GOTOWY KILKA MINUT PRZED ROZMOWĄ

Jeżeli idziesz na rozmowę stacjonarną nie zjawiasz się na niej minutę przed rozpoczęciem. Zazwyczaj wolisz poczekać, aby zrobić dobre wrażenie na rekruterze. Podczas rozmowy zdalnej zrób tak samo, pokażesz w ten sposób, że zależy Ci na zajęciu stanowiska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *