Bez kategorii

PRACA ZDALNA – JAK ODNALEŹĆ SIĘ W NOWEJ RZECZYWISTOŚCI?

Pandemia sprawiła, że praca zdalna stała się bardzo powszechną formą wykonywania obowiązków zawodowych. Wprowadziło to wiele zamieszania w zwyczajach, rytmach dnia, odpoczynku i wielu powiązanych z tym kwestiach.

  1. Co zrobić, aby efektywnie pracować zdalnie?
  2. USTAL MIEJSCE PRACY

Oczywiście praca zdalna nie wymaga od nas estetycznego wyglądu, eleganckiego stroju czy też wstawania godzinę przed jej rozpoczęciem. Praca z łóżka w pidżamie z pewnością jednak nie będzie najlepszym rozwiązaniem. Z pewnością w miejscu, w którym odpoczywasz nie będziesz wydajny. Usiądź przy stole lub biurku w wygodnej pozycji – z pewnością wszystkie swoje obowiązki wykonasz szybciej i lepiej.

  • PRZYGOTUJ SOBIE WCZEŚNIEJ POSIŁKI

Jeżeli będziesz odrywał się na przygotowanie posiłków z pewnością będziesz pracował dłużej. Przygotuj jedzenie dzień wcześniej, tak jak robiłeś to chodząc do biura. Podgrzanie posiłku zajmuje o wiele mniej czasu, niż przygotowanie go od postaw.

  • USTAL RYTM DNIA

Nie pozwól, aby Twój dzień pracy znacznie się wydłużył. Pracuj w godzinach, w których pracowałeś w biurze. Pozwól sobie na realizowanie pasji, odpoczynek i spędzanie czasu z bliskimi nie rozkładając pracy na cały dzień.

  • WYZNACZAJ CZAS NA REALIZACJĘ ZADAŃ

Jako ludzie jesteśmy zadaniowi. Jeżeli wyznaczysz sobie konkretny czas na wykonanie czynności z pewnością zrealizujesz zadanie dobrze i nie zostawisz go w trakcie realizacji.

  • POINFORMUJ DOMOWNIKÓW, ŻE PRACUJESZ

Gdy wychodzisz do biura domownicy nie obarczają Cię domowymi obowiązkami poinformuj ich, że to że znajdujesz się w domu nie oznacza, że masz dzień wolny. Gdy podczas godzin pracy będziesz wykonywał obowiązki z pewnością godziny pracy się przedłużą.

  • NIE NAKŁADAJ NA SIEBIE ZBYT WIELE OBOWIĄZKÓW

Realizuj zadania zgodnie z wcześniej przygotowaną listą. Nie staraj się robić zbyt wiele rzeczy jednocześnie, kończ to co zacząłeś i mierz siły na zamiary.

Praca zdalna niesie za sobą szereg korzyści, jednak należy umiejętnie z niej korzystać. Wcielenie w życie tych wskazówek to z pewnością ułatwienie pracy zdalnej i gwarancja zwiększenia jej efektywności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *